önbellekleme önbellekleme önbellekleme önbellekleme önbellekleme önbellekleme önbellekleme önbellekleme önbellekleme önbellekleme önbellekleme
ZorluPanel Bilmediğimiz Bilsemki Dediklerimiz
   

Yeni Başlık  Cevap Yaz
İki Kardes Hikayesi           (gösterim sayısı: 589)
Yazan Konu içeriği

boşluk

zorlu_frekans
[zorlu_frekans]
Forum Yöneticisi

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 11.04.2018
İleti Sayısı: 16
Konum: Gizli
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Konu Yazan: zorlu_frekans
Konu Tarihi: 12.04.2018- 08:16


Bir ciflikte iki erkek kardeş babalarindan kalma çiftlikte   birlikte calisiyorlardi.Kasrdeslerden biri evli 5 cocugu vardi.Diger kardeş bekardi.Her gun sonunda iyi erkek kardeş urunlerin, ve karlarini eşit olarak bölüşürler.
Gunun birinde bekar kardeş soyle dusunur,Urunumuzu   ve karimizi eşit olarak bolusmemis hic de adaletli değil.Ben bekarim pek fazla ihtiyacim yok. Kardesimin geniş bir ailesi var.Onun daha fazla ihtiyaci olur.O günden sonra bekar kardeş her gece evinden cikip bir çuval tahili gizlice erkek kardeşinin evindeki tahil deposuna   goturmeye gitti.
Bu arada evli olan kardeşte kendi kendine, Urunumuzu ve karimizi eşit paylasmamis hic doğru değil ben evliyim esim var çocuklarim var ve yaslandim zaman onlar bana bakabilirler fakat kardeşim yaslandigi zaman ona kim bakacak hic kimsesi yok ilerde onun daha fazla ihtiyaci olacak.
Boylece evli olan kardeş deher gece evinden cikip   bir tahil çuval gizlice kardeşinin tahil deposuna goturur   iki kardeş de yillarcane olup bitini bi turlu anlayamadılar.Cunki her ikisi depolarinda tahilin miktari   değişmiyordu   sonra bi gece iki kardeş gizlice birbirlerinin deposuna tahil gotururken karsilasrlar o anda olab biteni anldilar.Cuvallarin yere koyuo bir birleriyle kucaklaşırlar
Hayat akarken kardeşlik bencilce sadece kendini düşünmek değil baskalarini da düşünmektir ve kardeşçe paylasmaktir.


Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.

Portal Forum Mobil RSS
ZorluPanel Formumuzda Merak Ettiklerimiz